Tarasy kompozytowe

TARASY Z WYSOKIEJ JAKOŚCI KOMPOZYTU

Nasze tarasy kompozytowe wykonywane są z materiału powstałego z połączenia tworzywa sztucznego (polichlorku winylu lub polipropylenu i polietylenu o podwyższonej gęstości) oraz domieszki drewna w postaci mączki drzewnej.

tarasy kompozytowe

Oferujemy deski tarasowe szczotkowane oraz w różnych konfiguracjach ryflowań, a także o powierzchni ze strukturą imitującą drewno. Kilka wariantów kolorystycznych kompozytowych tarasów pozwala na dopasowanie odpowiednich desek do elewacji domu i otoczenia. Długości desek nawet do 6m zapewnią najlepszą aranżację tarasu, bez zbędnych łączeń.

Czym cechują się tarasy kompozytowe?

  • Wysoka trwałość (odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur oraz grzybów i porostów),
  • Nie wymagają regularnej konserwacji i odnawiania,
  • Są niepalne,
  • Mają tendencję do nagrzewania się.

Pielęgnacja tarasów kompozytowych

Deski tarasowe kompozytowe nie wymagają okresowej konserwacji, jednak by zachować ich kolor i właściwości, ewentualne zanieczyszczenia i plamy należy usuwać. Dwa razy w roku, przed zimą oraz na wiosnę, gdy panują stałe temperatury dodatnie, deski kompozytowe trzeba umyć za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotki i wody, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Gdzie stosować tarasy kompozytowe?

Taras z kompozytu najlepiej sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, ale w odpowiednio dobranej kolorystyce będzie pasował także do domu klasycznego. Kompozyt ma tendencję do nagrzewania się. Dlatego jeśli na tarasie będą bawić się dzieci lub gdy lubimy chodzić po ogrodzie boso - warto zlokalizować taras pod zadaszeniem lub w cieniu drzew. Kompozytowe deski tarasowe to doskonały wybór dla tych, którzy nie mają czasu lub chęci na okresową pielęgnację tarasu. Tarasy kompozytowe są także dobrą alternatywą dla tarasów z egzotycznych gatunków drewna. Obydwa materiały są odporne na działanie wilgoci i można stosować je przy basenach czy oczkach wodnych. 

Więcej szczegółowych informacji dotyczących naszych desek tarasowych znajdą Państwo w pliku Specyfikacja techniczna do pobrania poniżej.

specyfikacje techniczne desek kompozytowych tarasowych Roble


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016