Balustrady wewnętrzne

Balustrady wewnętrzne to niejednokrotnie główna ozdoba schodów. Przy wyborze balustrady należy kierować się przede wszystkim stylem wnętrza, bezpieczeństwem, a także konstrukcją schodów drewnianych.

Balustrady szklane

Balustrada ze szkła wpasuje się w każdy klimat i do każdego typu schodów, przy czym do wnętrz nowoczesnych najlepiej sprawdzi się szklana balustrada na rotulach, a do bardziej klasycznych pomieszczeń – szkło zamocowane pomiędzy drewnianymi słupkami.  

szklana balustrada na rotulach
balustrada szklana na rotulach

To także bezpieczne rozwiązanie, gdy w domu przebywają małe dzieci – tutaj nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie. Do produkcji balustrad szklanych stosujemy szkło hartowane laminowane VSG/ESG 8.8.4 lub 6.6.2 w zależności od sposobu jego montażu.

szklana balustrada wtapiana w stopnie
szklana balustrada ukryta w stopniach

balustrady szklane z drewnianym pochwytem
balustrady szklane z drewnem


Balustrady wewnętrzne kute

Balustrady z kutej stali pięknie prezentują się w pałacowym lub barokowym wnętrzu, a także wytwornym, eleganckim salonie i holu. Balustrada kuta może przybierać różne formy, od motywów roślinnych, poprzez wzory greckie, aż po wymyślne ilustracje. Kute balustrady wewnętrzne to wyjątkowy detal, który w połączeniu z drewnianą poręczą urozmaici schody.

balustrada z kutej stali
balustrada kuta z drewnianą poręczą z giętego drewna dębowego


Balustrady wewnętrzne ze stali nierdzewnej

Stalowe balustrady występują w wielu wersjach, a przykładowe z nich to:

Balustrady z prętów

Relingi oraz pręty stalowe zamocowane pomiędzy drewnianymi słupkami lub uwieńczone drewnianych pochwytem to dobre rozwiązanie do pomieszczeń industrialnych, a także nowoczesnych.

Balustrady z linek stalowych

Balustrady wykonane z cieniutkich linek stalowych umieszczonych pomiędzy słupkami ze stali lub drewna doskonale współgrają ze schodami nowoczesnymi, np. stopniami podświetlanymi LED.

balustrady wewnętrzne nowoczesne z drewnianym pochwytem
balustrada z prętów ze stali nierdzewnej z dębowym pochwytem


Balustrady ażurowe

Balustrady z blachy

Futurystycznym akcentem wnętrza są modne w ostatnich latach balustrady, które wycinane są laserwo w blasze nierdzewnej. Wycięte wzory stanowią ażurową ozdobę schodów, a blacha może być pomalowana na dowolny kolor.

Balustrady z płyt MDF

Podobnie jak powyższe rozwiązanie, balustrady ażurowe z MDF mogą posiadać dowolne wzory oraz kolorystykę wykończenia powierzchni. Jest to tańsza alternatywa dla metalowych blach. Dzięki takim balustradom z dopasowaną ażurową grafiką można stworzyć niepowtarzalne wnętrze.


Balustrady drewniane

Tralki drewniane to kwientesencja klasyki. Sprawdzą się w pomieszczeniach tradycyjnych, ale także rustykalnych i kolonialnych. Słupki z drewna mogą przybierać różne przekroje: kwadratowe, obłe czy też stylizowane. Drewniana balustrada może być wykończona w kontrastowym względem stopni schodów kolorze, jak na zdjęciach poniżej.

balustrady drewniane
balustrada drewniana biała

tralki drewniane
balustrada drewniana nowoczesna


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016