Schody drewniane

Jak zamówić schody w 3 prostych krokach:

  1.   Zachęcamy do kliknięcia w powyższe ikony, by dowiedzieć się więcej o typach schodów, a także do obejrzenia naszych realizacji schodów w zakładce "REALIZACJE".

   2.    Prosimy o wskazanie w formularzu w zakładce KONTAKT lub w mailu (na biuro@roble.eu):

 • jakim typem schodów są Państwo zainteresowani (pomocna będzie inspiracja, wizualizacja lub projekt),
 • w jakiej konfiguracji oraz wymiarach mają być wykonane docelowe schody (wystarczające będą rzuty klatki schodowej/schodów oraz przekrój),
 • * opcjonalnie: jakimi balustradami są Państwo zainteresowani,
 • jaka jest lokalizacja inwestycji.

   3.    W odpowiedzi na Państwa wiadomość przygotujemy bezpłatną ofertę oraz udzielimy wszelkich dalszych wskazówek.

Jak realizujemy zamówienia na schody?

Wykonujemy schody drewniane w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, a także w innych lokalizacjach na terenie całej Polski, jak również za granicą. Na podstawie inspiracji i rzutu bądź konkrentego projektu wyprodukujemy schody idealnie dopasowane do Państwa wnętrza, wykończone w dowolnej kolorystyce (np. pod kolor podłogi).

Oferujemy wszystkie typy schodów wewnętrznych wykonanych w całości z drewna. Wykonujemy także schody z wykorzystaniem stalowych elementów konstrukcyjnych, a także balustrady z drewna, metalu, szkła i połączenia tych materiałów.

 1. Po akceptacji wstępnej oferty, opartej o podane przez Państwa dane, przyjeżdżamy na inwestycję i wykonujemy niezbędne pomiary.
 2. Na podstawie dokonanych pomiarów oraz dokładnych ustaleń co do ostatecznej formy schodów i balustrady, przygotowujemy finalną ofertę, pełną dokumentację, a po podpisaniu umowy projekt wykonawczy.
 3. Przystępujemy do produkcji schodów.

Kolejne etapy przebiegają inaczej w zależności od typu schodów:

Drewniane schody na beton

 1. Po wyprodukowaniu stopni (i ewentualnych podstopni) drewnianych i spełnieniu odpowiednich warunków* na inwestycji, montujemy trepy na betonie.
 2. W przypadku podstopni z lacobel, wykonujemy pomiary po zamontowaniu stopni. Same podstopnie lacobel przygotujemy i zamontujemy w ciągu kilku kolejnych tygodni.

Schody drewniane dywanowe i policzkowe

 1. Po wyprodukowaniu schodów i spełnieniu odpowiednich warunków* na inwestycji, przystępujemy do montażu modułów schodów dywanowych lub policzków wraz ze stopniami.
 2. W przypadku schodów dywanowych należy odczekać kilka dni przed ich użytkowaniem, natomiast schody policzkowe są gotowe do korzystania.

Nowoczesne schody półkowe i belkowe

 1. W pierwszej kolejności produkujemy stalowe elementy konstrukcyjne. Ich montażu dokonujemy jeszcze na etapie prac mokrych, aby umożliwić uzupełnienie tynków.
 2. Po osiągnięciu odpowiednich warunków* na inwestycji, przystępujemy do montażu drewnianych stopni na przygotowanej konstrukcji stalowej.

Balustrady na schody

 1. Klasyczne balustrady drewniane oraz metalowe zostaną zamontowane w tym samym czasie, co drewniane stopnie.
 2. Balustrady szklane, kute oraz o nietypowych formach zostaną wyprodukowane po pomiarach wykonanych na gotowych schodach. Ich montaż nastąpi w ciągu kilku kolejnych tygodni.

 

*Temperatura pokojowa w granicach 18oC - 22oC  oraz wilgotność powietrza na poziomie 45% - 65%, zakończone prace mokre oraz wilgotność wylewki do ok. 2% to warunki, które powinny być zachowane, by drewniane elementy wykończeniowe nie uległy deformacji/zniszczeniu.

 

nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016