Elewacje drewniane

ELEWACJE Z DREWNA EGZOTYCZNEGO I IGLASTEGO

Elewacje drewniane to ostatnio jeden z najmodniejszych elementów dekoracji zewnętrznych domu. Drewniany akcent na fasadzie urozmaica, nadaje stylu i podnosi standard budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo deski elewacyjne z iglastych oraz egzotycznych gatunków drewna, takich jak modrzew syberyjski, świerk skandynawski, meratni czy okoume.

elewacje drewniane

Gatunki egzotyczne doskonale sprawdzają się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Dzięki naturalnej zawartości substancji oleistych w strukturze drewna, egzotyki są odporne na działanie wilgoci i szkodników. Ponadto ze względu na nietypowe, zmienne warunki, w jakich wzrastają te gatunki, są one wyjątkowo twarde, gęste i stabilne.

Pielęgnacja elewacji z drewna opiera się na czyszczeniu i impregnacji desek odpowiednim preparatem co około 1-3 lata (w zależności od zastosowanej warstwy ochronnej). Zabieg konserwacji w przypadku drewna egzotycznego ma na celu przywrócenie i zachowanie naturalnego koloru drewna. Dla egzotyków nie ma konieczności regularnego impregnowania elewacji, jeśli chodzi o jej żywotność. Z kolei dla iglastych gatunków drewna konserwacja jest zalecana dla utrzymania koloru, ale także dla ochrony drewna.

ELEWACJE DREWNIANE MONTAŻ

Oferujemy kompleksowy montaż drewnianych elewacji, wraz z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym oraz ociepleniem. Zastosowanie odpowiedniej technologii montażu, zachowanie właściwej wentylacji oraz ochrony przed wilgocią zapewnia utrzymanie estetyki i trwałości elewacji na lata. Doświadczone ekipy montażowe Roble poradzą sobie nawet z najbardziej wymagającym projektem.

ELEWACJE DREWNIANE PALONE I OPALANE

Ciekawą alternatywą dla drewna, tradycyjne zabezpieczonego olejem, są niezwykłe deski elewacyjne w wersji palonej lub opalanej. Do uzyskania efektu czarnej, zwęglonej lub pięknie zarumienionej deski drewnianej wykorzystujemy sprawdzoną japońską metodę. Wykończona w ten sposób elewacja drewniana, oprócz walorów wizualnych, zyskuje naturalną odporność na czynniki biologiczne.

Jak przebiega montaż elewacji?

W ramach naszej kompleksowej usługi oferujemy montaż elewacji drewnianych w systemie krzyżowym, który obejmuje:

  • montaż rusztu z tzw. łat i kontrłat wykonanych z impregnowanego lub egzotycznego drewna, mocowanych krzyżowo za pomocą stalowych kątowników,
  • izolację z wełny mineralnej, będącej wypełnieniem rusztu krzyżowego,
  • instalację folii paroprzepuszczalnej, zapewniającej odpowiednie odprowadzenie wilgoci,
  • montaż desek elewacyjnych w systemie ukrytym lub widocznym (w zależności od profilu  wybranych desek).

 

W pliku Specyfikacje techniczne, do pobrania poniżej, znajdą Państwo szczegółowe informacje dot. desek elewacyjnych Roble.

specyfikacje techniczne desek elewacyjnych Roble


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016