Tarasy i Elewacje

Taras powinien być dobrany do architektonicznego stylu domu oraz jego wykończenia. Może nawiązywać do kolorystyki lub materiału elewacji bądź dachu domu. Warto także zastanowić się nad przeznaczeniem tarasu oraz ilością czasu, jaką możecie Państwo poświęcić na jego konserwację, by odpowiednio dobrać materiał, z które ma być wykonany.

Drewniana elewacja to z kolei doskonały akcent dekoracyjny obiektu. Dobrana w naturalnej i ciepłej kolorystyce ożywia budynek, pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu. Deski palone wykorzystane na elewację nadadzą charakteru i wyróżniającego stylu. Palona elewacja to także doskonały sposób na naturalną impregnację drewna.

Z jakiego materiału wybrać deski tarasowe?

Taras kompozytowy to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą całkowicie wykluczyć konieczność impregnacji desek tarasowych. Choć kompozyt nie wymaga konserwacji, szybko się nagrzewa i nie będzie jednak satysfakcjonował inwestorów ceniących naturę.

Alternatywą dla miłośników drewna są deski tarasowe drewniane, które w zależności od gatunku odznaczają się innymi właściwościami użytkowymi. Egzotyczne gatunki drewna są bardzo twarde, gęste i naturalnie odporne na działanie wilgoci, zmian temperatury czy atak insektów, dzięki wysokiej zawartości olejków w strukturze. Iglaste odmiany są tańszym wariantem, jednak wymagają systematycznej pielęgnacji, by zachowały trwałość.

Jakie podłoża mogą być zastosowane pod taras?

Zarówno taras drewniany, jak i kompozytowy możemy umieścić na następujących podłożach:

  • bezpośrednio na gotowych wylewkach betonowych,
  • utwardzonym tłuczniu,
  • konstrukcji ze słupów betonowych (nasi montażyści wykonują tego typu szalunki).

Realizacje z udziałem powyższych produktów możecie znaleźć w zakładce REALIZACJE.

 

nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016