PARKIETY PAŁACOWE I INTARSJE

Parkiety pałacowe i intarsje to ekskluzywne, wyjątkowe rozwiązania stosowane w różnego rodzaju przestrzeniach. Nadają wyrafinowany charakter oraz stanowią pełne dopełnienie wizerunku eleganckiego wnętrza. Nasza kolekcja to bogaty wybór możliwości, oprócz standardowej kolekcji wzorów przygotowujemy również indywidualne rozwiązania na życzenie Klienta. Stosujemy różne gatunki drzew krajowych (dąb, jesion, buk), egzotycznych (merbau, teak i wiele innych), a także drewna modyfikowane jak jesion termowany czy dąb wędzony. Podłogi występują w wersji litej, a dzięki opracowanemu systemowi klejenia elementów istnieje możliwość zastosowania pod ogrzewanie podłogowe.


Gdzie stosować parkiety pałacowe i intarsje?

Parkiety pałacowe to podłoga drewniana ułożona w oryginalne, najczęściej symetryczne wzory. Parkiet w postaci tafli tworzymy z elementów różnej wielkości, wykonanych z jednego lub wielu gatunków drewna. Wzornictwo takich parketów jest niemal dowolne, dlatego najlepiej kierować się motywem przewodnim danego pomieszczenia. Tafle parkietowe najlepiej sprawdzają się w salonach, jadalniach czy innych reprezentatywnych częściach domu. Mają one dostojny i nietypowy charakter, zatem dobrze jest zastosować podłogi pałacowe we wnętrzach eleganckich bądź ekstrawaganckim. Obecnie często miesza się style i taka podłoga drewniana, np. w stonowanych kolorach i wzorach sprawdzi się nawet w pokojach stylizowanych na skandynawskie bądź klasyczne.

Przy pomocy intarsji można tworzyć kolaże i obrazy drewniane. Jest to szczególny rodzaj sztuki, polegający na usuwaniu fragmentów drewna i uzupełnianiu wstawkami z innego gatunku drewna bądź w odmiennej kolorystyce. Tego typu obrazy stosuje się jako element podłogi, np. w formie opaski oddzielającej wewnętrzną część podłogi od zewnętrznej, biegnącej wokół pokoju. To zdobienie najlepiej pasuje do pomieszczeń eleganckich, stylizowanych na pałacowe czy okrętowe.

Jakie wzory można wykonać na parkietach taflowych?

Forma tafli parkietowych zależy od inwencji twórczej projektanta. Możliwości jest wiele, a najczęściej motywem przewodnim jest natura. Parkiety pałacowe przypominają kosze wiklinowe, kwiaty lub rozety. Mnogość gatunków drewna i odcieni sprawiają, że parkiet może stać się prawdziwym dziełem sztuki. Nasze tafle tworzymy w oparciu o inspirację lub projekt, by dopasować się do stylu wnętrza, w którym mają zostać ułożone.

nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016