Deska long

Deska Long to podłoga o wyjątkowych gabarytach, osiąga szerokości rzędu 35cm i długości do 9m. Istnieje możliwość wyboru różnych gatunków drewna oraz wykończenia deski. Są to podłogi wykonywane indywidualnie, jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Specyfika desek long:

  • Deski warstwowe o nietypowych wymiarach,
  • Długości: do 9m,
  • Szerokości: do 300mm,
  • Grubości: od 18mm,
  • Dostępne klasy: mix desek bezsęcznych i z sękami (klasa rustykalna),
  • System montażu pod ogrzewanie podłogowe,
  • Kolorystyka według wzorników Roble lub w dowolnej kolorystyce na indywidualne zamówienie Klienta (KOLEKCJE KOLORYSTYCZNE),
  • 4-stronne fazowanie, nadające naturalnego wyglądu podłodze (odróżniające tym samym prawdziwe drewno od sztucznych paneli),
  • Możliwość wykonania nietypowych efektów na deskach, takich jak: heblowanie, piaskowanie, ręczne fazowanie i wiele innych.
Dlaczego deska long dostępna jest tylko w wersji warstwowej?

Wszystkie produkowane przez nas podłogi drewniane są materiałem naturalnym. Jedną z charakterystycznych cech drewna (również w formie gotowego produktu do wykończenia wnętrz) jest higroskopijność. Drewno pobiera nadmiar wilgoci z powietrza lub z bezpośredniego styku z wodą i odparowuje ją w warunkach wyższych temperatur i mnniejszej wilgotności w otoczeniu. W czasie tych zmian możlwa jest deformacja pojedynczych desek, a zwłaszcza długich elemntów podłowych. Podłogi warstwowe, dzięki specyficznej budowie (naprzemiennie klejonych lameli warstwy podkładowej), są znacznie mniej podatne na wspomnianą pracę drewna. Długie deski podłogowe (powyżej 2,5m długości) wykonujemy wyłącznie w tym systemie, aby zapewnić ich stabilność i odporność na odkształcenia.

Gdzie stosować długie i szerokie deski podłogowe?

Podłogi drewniane w postaci szerokich i długich desek warto stosować w pomieszczeniach o dużych gabarytach i tam, gdzie będą one wyeksponowane. Deski long doskonale sprawdzą się w przestronnych salonach oraz w długich korytarzach, prowadzących np. od wejścia do domu do jego wnętrza. Nietuzinkowy efekt osiągnięmy, gdy (deski bez łączeń na długości) będą rozciągały się na całą długość jadalni lub sypialni. Deska long w jednolitych odcieniach odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach, a z dodatkowym efektem piły czy heblowania nada niepowtarzalnego klimatu do rustykalnego domu lub obiektu komercyjnego.

nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016