Schody samonośne

Schody samonośne to efektowne rozwiązanie i nie wymaga wylewania schodów żelbetowych. Dzięki temu schody są ażurowe, wydają się „lekkie”, a pomieszczenie zyskuje przestrzeń i jest bardziej doświetlone.

Schody Półkowe / Wspornikowe Drewniane

Drewniane półki "zawieszone" na ścianie to niezwykle efektowny detal pomieszczenia. Pięknie komponują się zwłaszcza ze szklanymi balustradami, ktróre nie przysłaniają stopnic.

schody półkowe drewniane
schody półkowe zabiegowe drewniane

Schody półkowe ze szklanymi balustradami na rotulach to jeden z najczęstszych wyborów naszych Klientów. Jeśli wykonanie schodów półkowych zostanie przemyślane jeszcze na etapie budowy ścian, warto pomyśleć o wzmocnieniu ściany. Wówczas można zastosować pojedyncze konstrukcje metalowe, po jednej na każdy stopień, a ich montaż może odbywać się praktycznie na każdym etapie wykończeniowym, także po tynkowaniu. Z kolei przy ścianach bez wzmocnienia schody półkowe musimy wesprzeć na elementach stalowych połączonych belką zamocowaną w ścianie. Takie rozwiązanie wymusza wykonanie konstrukcji stalowej przed tynkowaniem.


Schody Dywanowe Drewniane Samonośne

Ten typ schodów pięknie prezentuje się zarówno w wersji jednobiegowej prostej, jak i z zabiegiem. Schody dywanowe utrzymują się na stalowych kotwach zamocowanych w ścianie oraz wspierają się na dolnym i górnym stropie. Samonośne schody dywanowe drewniane współgrają z każdym wnętrzem, a ich stylizacja zależna jest od gatunku drewna z jakiego są wykonane oraz balustrady. Niejednokrotnie jednak nasi Klienci zdecydowali się na wyeksponowanie tych pięknych schodów bez balustrady.

Na poniższych zdjęciach odnajdą Państwo możliwości zaaranżowania schodów dywanowych samonośnych. Jedną z propozycji jest wykorzystanie przestrzeni pod schodami i stworzenie praktycznych półek, innym sposobem aranżacji jest wprowadzenie pierwszych kilku stopni w postaci zabudowanej i wykorzystanie ich jako estetyczny schowek. 

nowoczesne stopnie
schody dywanowe samonośne z półkami pod stopniami

 

Schody Policzkowe

Drewniane schody policzkowe wykonujemy na wangach ze stali lub drewna. W wersji z policzkami stalowymi, mamy możliwość wykonania lekkiej, bardziej ażurowej konstrukcji, z kolei drewniane wangi są masywniejsze. Stopnice możemy umieścić na policzkach (schody siodłowe) bądź pomiędzy wangami (klasyczne schody policzkowe).

schody na stalowej konstrukcji
schody dębowe na stalowych policzkach

schody drewniane bukowe
schody policzkowe bukowe


Schody Samonośne Gięte / Wachlarzowe

Schody z giętego drewna to dzieło, które wymaga od stolarza dużego doświadczenia. Gięcie drewna odbywa się poprzez namaczanie i umiejętne wyginane drewna.

poręcz z giętego drewna
dębowa poręcz gięta


Schody Kręcone i Spiralne

Te schody wykonujemy na słupie centralnym ze stali lub drewna. Schody kręcone to piękna ozdoba salonu, a jednocześnie zajmują mniej miejsca niż klasyczne schody jednobiegowe lub dwubiegowe. Dobór balustrady i drewna odpowiednio do stylu wnętrza jest kluczowy, by uzyskać ekskluzywne schody drewniane. Dlatego zawsze dajemy możliwość zapoznania się z projektem oraz materiałami, z których mają zostać wykonane.

schody kręcone
schody kręcone z giętego drewna

 

Schody Belkowe

Schody belkowe wykonujemy zarówno z jedną lub dwiema belkami stalowymi. Belka może przybierać różne kształty, w zależności od konstrukcji schodów, a przy tym może przybierać formę prostą, łamaną (w tzw. "zetkę"), może składać się z modułów. Konstrukcję schodów belkowych malujemy proszkowo pod dowolny kolor RAL, a stopnie wykonujemy w wielu gatunkach drewna.

 

Odpowiednio zaprojektowane schody samonośne mogą być nie tylko funkcjonalnym trzonem komunikacji, ale także niebanalną ozdobą salonu lub strefy wejściowej. Schody samonośne zabiegowe i ze spocznikiem w wersji ażurowej wyglądają ciekawie zwłaszcza w wersji schodów dywanowych, natomiast półkowe doskonale prezentują się w opcji schodów prostych, szczególnie na tle oryginalnej ściany. Schody kręcone czy też wachlarzowe to znakomite wykończenie wnętrza klasycznego, modern-classic, angielskiego i prowansalskiego, z kolei schody na belce wpasują się w styl industrialny, vintage oraz nowoczesny. Drewniane schody policzkowe będą piękną dekoracją domu w aranżacji kolonialnej, rustykalnej, a także skandynawskiej. Schody gięte to z kolei prestiżowy detal ekskluzywnego wnętrza.


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016