Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe to niepozorny, a bardzo istotny element wykończenia wnętrza. Odpowiednio dopasowane do wnętrza listwy stanowią dekoracyjny detal i praktyczne zwieńczenie podłogi oraz ściany. Dzięki zastosowaniu listew pielęgnacja podłogi staje się dużo łatwiejsza, a ściany nie ulegają zabrudzeniu.

Dzisiejsze trendy pozwalają na niemal dowolne komponowanie listew. W klasycznej wersji mogą być kontynuacją podłogi drewnianej, wykonane w tym samym gatunku i o tej samej barwie drewna. Nowoczesne „przedłużenie” ściany osiągniemy w przypadku zastosowania listew zlicowanych ze ścianą bądź wyprodukowanych z materiału MDF, malowanego pod kolor ściany. Modnym sposobem na ciekawą aranżację jest zamontowanie listew na wzór ościeżnicy drzwi – często stosowane jest tutaj rozwiązanie, w którym zarówno drzwi, ościeżnice, jak i listwy są pomalowane na biało i stanowią elegancki kontrast dla ciemnych ścian i podłogi. Nieco bardziej ekstrawagancką opcją jest z kolei wykorzystanie innych elementów wystroju, np. mebli lub obrazów i adekwatne dopasowanie kolorystyczne listew.

Rodzaje listew przypodłogowych w naszej ofercie:

  • lite (z drewna krajowego i egzotycznego),
  • fornirowane,
  • malowane (lakierowane z drewna, MDF; białe lub malowane na konkretny kolor z palety RAL),
  • zlicowane ze ścianą,
  • inne (poliuretanowe, metalowe).

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w pliku Specyfikacja techniczna do pobrania poniżej.

rodzaje listew przypodłogowych


specyfikacja techniczna listew przypodłogowych

Kiedy zaplanować montowanie listew?

W przypadku klasycznych listew przypodłogowych ich montaż najlepiej zostawić na sam koniec prac wykończeniowych. Listwy montuje się oczywiście po ułożeniu podłóg, a także po końcowym malowaniu ścian oraz wstawieniu mebli "stałych" takich jak szafy zabudowane. Wówczas możemy idealnie dopasować listwy do wszystkich elementów przy ścianach.

Nieco inaczej jest w przypadku listew ukrytych w ścianie. Miejsce na listwy w ścianie (odpowiednie wycięcia w płycie regipsowej lub tynku) należy zaplanować na etapie prac mokrych wykończenia ścian. Same listwy montuje się zwykle tuż po położeniu podłogi i finalnym malowaniu ścian. Ustawienie mebli nie ma takiego znaczenia, gdyż to istniejące otwory w ścianie generują położenie listew. Dlatego też umiejscowienie listew zlicowanych ze ścianą należy dokładnie zaplanować na etapie prac mokrych.

 


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016