Deska bielona i Deska Opalana
Deska opalana i deska bielona to nasza autorska kolekcja w wyjątkowym stylu, oparta o techniki modyfikacji powierzchni drewna. Deski Palone tworzone są w wyniku opalania drewna za pomocą japońskiej metody Shou Sugi Ban. Oprócz niezwykłego efektu wizualnego, drewno osiąga lepsze parametry pod względem odporności na czynniki zewnętrzne (naturalna impregnacja), t.j. wilgoć czy działanie szkodników i grzybów. Deski Bielone doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Efekt bielenia uzyskujemy w wyniku ługowania drewna oraz zastosowania przecierki. Wykonujemy także deski z wykorzystaniem obydwu technik, jak w przypadku desek Aranciano i Volcanico, które są opalane, a następnie podbielane.
Dostępne warianty:
- Gatunki drewna: dąb, jesion,
- Deski warstwowe,
- Wymiary desek odpowiednie dla kolekcji DESKA WARSTWOWA,
- Możliwość wyboru indywidualnego stopnia wypalenia/bielenia.
W jakich pomieszczeniach sprawdzi się deska opalana?
Deska opalana posiada charakterystyczne wielokolorowe zabarwienie. W zależności od stopnia opalenia powierzchni drewna, deska przybiera barwę od jasnożółtej do niemal czarnej. Podczas procesu opalania usłojenie jest bardziej uwydatnione, dzięki czemu podłoga wygląda na jeszcze bardziej naturalną. Podłogi z desek opalanych doskonale wpasowują się w klimat rustykalny, kolonialny, a także nowoczesny.
Czy deska bielona to zawsze jasna podłoga?
Bielić i rozjaśniać podłogę drewnianą można na różne sposoby, a w zależności od doboru metody i gatunku drewna, uzyskujemy inny efekt. Deska bielona to najczęściej jasna wersja naturalnego odcienia drewna. Dąb bielony traci wówczas swój typowy, żółtawy odcień w kierunku bieli, zależnie od stopnia bielenia, jednocześnie widoczne pozostają jego słoje. Jesion lub grab w wersji bielonej, szczególnie w klasyfikacji bezsęcznej, stają się bardziej ujednolicone kolorystycznie. Na zdjęciach wzorników powyżej znajdą Państwo także inne wersje bielenia, jakie wykonujemy. Należą do nich zabiegi, które stosujemy, by uzyskać wybielenie jedynie w celowo utworzonych wgłębieniach na powierzchni deski (np. w wyniku szczotkowania lub piłowania). Łączymy także kilka metod na jednej desce - opalanie, bielenie i piłę, by uzyskać nietuzinkowe wzory na drewnie jak np. Rio z piłą.