Aktualności

18 08.2020

Jak działa nasza stolarnia?

stolarnia Kraków

W ostatnich miesiącach w naszej zabierzowskiej stolarni nieustannie produkujemy stopnie drewniane montowane na schody żelbetowe. Zainteresowanie tego typu produktem jest jak najbardziej uzasadnione z uwagi na fakt, że w ostatnich latach powstaje co raz więcej inwestycji deweloperskich, w których stosowane są schody z żelbetu. Można je obłożyć płytkami, spiekiem, kamieniem czy drewnem, w którym się specjalizujemy.

Stopnie drewniane prezentują się wyjątkowo naturalnie i nadają schodom ciepła w sposób wizualny, ale także fizyczny. Drewno, w przeciwieństwie do ceramiki czy kamienia, jest zawsze przyjemnie ciepłe w dotyku.

Przez lata pracy wypracowaliśmy odpowiednią technologię produkcji stopni drewnianych, aby zapewnić ich trwałość i piękną formę. Z przyjemnością dzielimy się szczegółami produkcji naszych stopni, z których jesteśmy dumni. Poznajcie naszą "recepturę"!

Oto technologia produkcji schodów na beton w naszej stolarni pod Krakowem:

W pierwszej kolejności przygotowujemy blaty z klejonych na mikrowczep, litych lameli dębowych. Dzięki takiej konstrukcji stopnie są stabilne wymiarowo i nie ulegają znacznej pracy drewna pod wpływem zmian wartości temperatury i wilgotności. Wysuszone i sklejone blaty tniemy na pile formatowej. Dokładne pomiary i szablony wykonane na inwestycji pozwalają nam bardzo dokładnie odwzorować stopnie w odpowiednim kształcie i wymiarze. Następnie właściwie docięte blaty poddajemy ręcznemu procesowi obłogowania. Każdy z obłogów jest selekcjonowany przez kontrolera jakości i przydzielany do odpowiedniej realizacji schodów i określonego stopnia. Obłogowanie przeprowadzamy poprzez klejenie kilkumilimetrowych lameli litego drewna do blatów, a następnie umieszczenie stopni w specjalnej prasie, która pod naciskiem 3 ton łączy obłóg z blatem. W kolejnym etapie nasi stolarze frezują każdy stopień (jest to tzw. formatowanie za pomocą frezarki stołowej), a następnie przygotowują stopnie do finalnego wykończenia. W ruch wprawiona zostaje wówczas szlifierka szerokotaśmowa i taśmy o różnym gradiencie, z pomocą których nasi stolarze szlifują stopnie, by uzyskać ideanie gładką powierzchnię. Na tak przygotowane stopnie nakładamy olej koloryzujący i nawierzchniowy, a ostatnią "stacją" produkcyjną w naszej stolarni jest kontrola jakości i weryfikacja każdego pojedynczego stopnia.

Zaakceptowane przez kontrolera, gotowe i zabezpieczone stopnie transportujemy na miejsce realizacji schodów. Stopni montujemy do żelbetu przy pomocy pianek i klejów montażowych. To na tym etapie niwelujemy ewentualne różnice wysokości stopni żelbetowych, z pomocą pianki montażowej. Tuż po montażu schody są gotowe do użytkowania!

Jeśli nasunęły Wam się inne pytania lub chcielibyście skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu!

 

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016