Aktualności

28 02.2020

Targi 4 Design Days 2020 w Katowicach

4 design days

Nic tak doskonale nie motywuje, jak aprobata i oczarowanie Klientów naszymi produktami. "Piękne schody", "nigdy czegoś takiego nie widziałem", "świetny pomysł" to cytaty wypowiedzi dowiedzających nasze stoisko. Czym tak zachwycali się goście targów?

W tym roku postawiliśmy na nietuzinkowe idee, ale nie ominęliśmy także klasyki. Na naszym stanowisku można było zobaczyć szerokie i długie deski dębowe z efektem piły, bielone, z sękami wypełnionymi czarną szpachlą i czerwoną żywicą, podłogi drewniane w ciekawym wybarwieniu: deski drewniane postarzane, w odcieniach szarości, brązów, ręcznie heblowane, jak również bardziej tradycyjne, miodowe dębowe podłogi.

Schody dywanowe robiły furorę swoją prostotą, ale także rzadziej spotykanymi gatunkami drewna, takimi jak orzech amerykański w głębokim brązie czy naturalnie jasny grab! Uczestnikom spodobała się nasza ekspozycja schodów belkowych, które połączyliśmy z funkcjonalnym blatem do pracy. Wiele osób dopytywało też o naszą ścianę z mchu, która ożywiała stosiko, pięknie komponując się z drewnem.

Tarasy z drewna egzotycznego (ipe lapacho, garapa, teak guiana, cumaru) kusiły swoją bajkową kolorystyką, a goście dopytywali o kwestie pielęgnacji desek tarasowych z egzotyków. Są to gatunki drewna o niezwykłych właściwościach ze względu na naturalnie występujące w strukturze subsancje oleiste oraz trudne warunki wzrastania. Nie wymagają one żadnej pielęgnacji i mogą przetrwać kilkadziesiąt lat, ale ulegają patynacji (szarzeniu). By uniknąć zmiany koloru, warto impregnować taras raz lub dwa razy do roku.

Fenomenem były także nasze unikalne propozycje na drewniane ściany i podłogi, np. pentagony w różnorodnym wybarwieniu, finezyjna arabeska, parkiet w postaci równelogłoboków czy też obłych klepek. Nie tylko zwracały one uwagę, ale także inspirowały architektów wnętrz i wzbudzały zachwyt w miłośnikach designu.

A jeśli nie było Was na 4 Design Days - zapraszamy do naszego showroomu w Solvay Park w Krakowie, gdzie zobaczycie wszystkie nasze ekspozycje!

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016