Aktualności

19 07.2019

Nowoczesne schody drewniane - Policzki ze stali i dębowe stopnie

nowoczesne schody drewniane

Wybierając nowoczesne schody drewniane do wnętrza, należy zastanowić się nad ich konstrukcją. Połączenie drewna i metalu to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy nadać schodom modernistycznego designu. Dębowe lub egzotycznego stopnie na stalowej konstrukcji prezentują się zjawiskowo, o ile odpowiednio dobierzemy kolor wykończenia drewna i stali, a także formę elementów stalowych dopasowaną do wnętrza.

Schody jednobelkowe, które utrzymują się na jednej, solidnej belce są o prawda ażurowe, jednak ze względu na sporą belkę pośrdoku biegu schodów drewnianych, tracą nieco lekkość, a zyskują "solidny" wygląd. Schody na takiej konstrukcji doskonale prezentują się zwłaszcza w przypadku szerokich stopni, powyżej 100cm.

Z kolei schody ze stalowymi policzkami, są idealnym dekorem wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i industrialnych. W realizacji  na zdjęciu, dębowe stopnie zamontowane pomiędzy cienkimi wangami sprawiają, że schody nabierają wrażenia lekkości, a przy tym esetycznego akcentu pomieszczenia.

Pisząc o nowoczesnych schodach drewnianych nie można zapomnieć o dywanowych i półkowych schodach. Schody z efektem dywanu stają się swoistą ozdobą wnętrza, którą warto wyróżnić, np. kontrastową ścianą. Tego typu schody wręcz należy wyeksponować i pozwolić im królować w pomieszczeniu. Podobnie schody półkowe nie powinny być przytłoczone zbędnymi detalami czy też zasłonięte meblem. Półki lewitujące przy ścianie zrobią wrażenie na fanach modernizmu.

A Wy jakie schody wybraliście do swojego domu? Jeśli szukacie dalszych inspiracji, z przyjemnością pomożemy w wyborze i doradzimy. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w zakładce KONTAKT.

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016