Aktualności

10 05.2019

Dobór podstopnic w drewnianych schodach

rodzaje podstopni do schodów wewnętrznych

Schody na beton są nadal częstym rozwiązaniem i wbrew pozorom każda nasza realizacja tego typu schodów jest zupełnie inna. Klasyczne schody zabiegowe na beton mogą być urozmaicone ciekawą balustradą lub podstopniami, które wpasują się w styl wnętrza. Poniżej inspirujemy pomysłami na 5 różnych podstopnic do drewnianych stopni na beton.

PODSTOPNICE Z DREWNA

Tradycyjna kompilacja drewnianych stopni z drewnianymi podstopniami nieoczekiwanie sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach, gdy zarówno stopień, jak i podstopień będą posiadały tą samą grubość. Dzięki temu uzyskamy piękny efekt "dywanu" z drewna na betonie. Z kolei stopnie z kapinosem oraz drewnianym wykończeniem na policzkach będą doskonale wieńczyły schody w pomieszczeniach klasycznych. Podstopnie z drewna, nawet pomalowane kryjącym lakierem w jednolitej kolorystyce, będą posiadały naturalne usłojenie, charakterystyczne dla wybranego gatunku drewna.

PODSTOPNICE Z PŁYT MDF

Płyty MDF można malować na dowolny kolor, a ich struktura jest zawsze jednolita i gładka. Wykorzystując podstopnice z płyt MDF malowanych na biało otrzymujemy matową powierzchnię imitującą beton (tak jakby podstopnic w ogóle nie było), przy czym zachownie schodów w czystości jest wówczas bardzo łatwe.

PODSTOPNICE LACOBEL LUB MATELAC

Lacobel i matelac to szkła float pokryte z jednej strony lakierem wysokiej jakości, przy czym powierzchnia w pierwszym wariancie pozostaje błyszcząca, a w drugim - matowa. Podstopnie z tych materiałów to bardzo estetyczne rozwiązanie, które prezentuje się szczególnie efektownie z paskami LED-owymi ukrytymi pod stopniami.

PODSTOPNICE METALOWE

Podstopnie wykonane z metalowej blachy z ażurowymi wzorami pasują do wnętrz industrialnych. Pomalowanie metalu na ciekawy kolor, np. złoty, zagwarantuje niezwykły efekt wizualny.

BRAK PODSTOPNIC

Zastosowanie podstopni w schodach na beton nie jest obligatoryjne - można je pominąć, pozostawiając otynkowany, pomalowany beton. Nie jest to jednak rekomendowany sposób "wykończenia" schodów ze względu na trudność w utrzymaniu podstopni w czystości (częste mycie nawet najlepszej farby spowoduje jej ścieranie).

Ostateczny wybór pozostawiamy Państwu, a my służymy pomocą w odpowiedniej aranżacji schodów.

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016