Aktualności

26 02.2019

Ławki w parku przy Zamku w Łańcucie

zamek w Łańcucie z lotu ptaka

Stanęliśmy przed kolejnym wyzwaniem zrealizowania wyjątkowego projektu. Tym razem na specjalne zamówienie architektów, zajmujących się konserwacją Zamku w Łańcucie, mamy przyjemność wykonać ławki, które są kolejnym elementem kompleksowej renowacji założenia pałacowo-parkowego w Łańcucie.

Ławki w formie trapezów będą komponentami futurystycznej formy, która będzie stanowić funkcjonalną ozdobę ogrodu. Konstrukcja ławek powstanie z ocynowanej stali malowanej proszkowo, a siedziska utworzą kantówki z jesionu termowanego.

Stalowa konstrukcja jest już gotowa do malowania proszkowego, a w międzyczasie rozpoczęliśmy produkcję drewnianych kantówek. Czekajcie na efekty końcowe!

Historia Zamku w Łańcucie

Ten historyczny obiekt, który figuruje na liście pomników historii. Zamek powstał w latach 1629 - 1642 na polecenie Stanisława Lubomirskiego, w formie nowoczesnej rezydencja typu "palazzo in fortezza". Składał się wówczas z głównego budynku oraz narożnych wieży. Służył wówczas za zamek fortyfikacyjny w obronie przed Szwedami. Przy budowie zamku zaangażowani byli m.in. Maciej Trapola, Krzysztof Mieroszewski, Tylman z Gameren i Giovanni Battista Falconi. W drugiej połowie XVIII wieku Izabella Lubomirska (księżna marszałkowa) przekształciła go w kompleks pałacowo-ogrodowy. Przy przebudowie brało udział wielu wybitnych artystów ówczesnych lat. W pałacu skupiano wtedy wiele znakomitych dzieł sztuki i odbywały się w nim muzyczne i teatralne przedstawienia dla znanych gości. Kolejna przebudowa miała miejsca na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to powstały wnętrza istniejące do dziś. Założono także Ogród Włoski oraz Ogród Różany. W XX wieku urządzono w podziemiach Łaźnię dla rodów arystokratycznych i dyplomatów odwiedzających założenie pałacowe. To tam wykonaliśmy piękne, dębowe podłogi zgodnie z zaleceniami konserwatorów.

Więcej przeczytacie tutaj: https://www.zamek-lancut.pl/.

 


powrót ››


nazwa firmy i logo Roble złoty żołądź

NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE

Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355

Showroom Kraków
ul. Zakopiańska 105 (Solvay Park)
30-418 Kraków

+48 790 427 130

biuro@roble.eu


Wszystkie prawa zastrzeżone - Roble 2016