Aktualności
13 03.2019
Łączenie podłogi drewnianej z ceramiką
Połączenie kuchni z salonem to idealny sposób na zwiększenie przestrzeni i stworzenie rodzinnej strefy. Jeśli w kuchni, holu wejściowym czy łazience otwartej na sypialnię, zostaną zastosowane płytki, a w pozostałych pomieszczeniach podłoga drewniana, warto przemyśleć ciekawe połączenie tych dwu materiałów. Nasze drewniane podłogi zawsze docinamy odpowiednio do kształtu płytek, również modnych w ostatnich latach płytek heksagonalnych.
Warto mieć na uwadze, iż pod wypływem zmian wilgotności i temperatury w pomieszczeniach, zarówno drewno, jak i kamień (płytki z naturalnego kamienia) mogą nieznacznie zmieniać swoje wymiary, dlatego wskazane jest zastosowanie dylatacji w miejscu łączenia dwóch różnych materiałów. Wypełnienie dylatacji możemy wykonać na trzy różne sposoby, z wykorzystaniem:
- korka, który barwimy pod kolor podłogi drewnianej, dzęki czemu pozostaje niemal niezauważalny, a jednocześnie posiada dobre właściwości termoizolacyjne, co jest istotną cechą w przypadku ogrzewania podłogowego.
- elastycznych spoin, których odcień również można dobrać pod kolor drewna lub ceramiki, a ponadto zapewniają dobrą szczelność, doskonale sprawdzając się w pomieszczeniach o większej wilgotności.
- elastycznych listew podłogowych, z metali lub tworzyw sztucznych, dostępnych w szerokiej palecie kolorów i kształtów, które wykorzystywane są już co raz rzadziej z uwagi na niepraktyczne rozwiązanie (listwy nie są zlicowane z podłogą, tworząc zbędny próg).
Jakie rozwiązanie jest najlepsze? My najczęściej stosujemy wypełnienie korkiem, który doskonale spełnia swoje zadanie na podłogach z ogrzewaniem podłogowym, instalowanym w nowoczesnych domach.
NAJPOPULARNIEJSZE KATEGORIE
Roble Poland Sp. z o.o.
ul. Zakopiańska 32a, 30-418 Kraków
NIP: 679 32 02 918, KRS:0000852355